Jak przygotować ogród na wiosnę?

Jak przygotować ogród na wiosnę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeżeli macie własny dom to możecie cieszyć się z posiadania własnego ogrodu. Od wiosny do lata macie swój własny kawałek zieleni, gdzie możecie się zrelaksować i zapomnieć o ciężkim dniu. Zanim jednak to nastąpi, jesienią trzeba przygotować ogród, by po zimie był jeszcze piękniejszy

Przygotowanie do wiosny i lata

Jesienią z drzew spadają wszystkie liście. Jeżeli w Waszym ogrodzie znajduje się jakieś drzewo liściaste to musicie być przygotowani na to, że kilka razy będziecie musieli te liście zgrabić i wyrzucić. Gdy to zrobicie, to ostatni raz skoście w tym sezonie trawę. Trzeba pozbierać wszystkie sprzęty, które były użytkowane całe lato takie jak trampolina czy dziecięce huśtawki.

Zabezpieczcie również meble ogrodowe. Jeżeli macie taką możliwość to schowajcie je do piwnicy lub do garażu. W innym przypadku przykryjcie na przykład folią, by się nie zniszczyły pod wpływem śniegu. Z pewnością do domu należy schować wszystkie poduszki, które były używane jako siedziska.

Jeżeli w Waszym ogrodzie rosną rośliny, które wymagają by je przed zimą czymś przykryć to zróbcie to zanim przyjdą pierwsze mrozy. Dzięki temu macie większą gwarancję, że przetrwają do wiosny. Dowiedzcie się również, które rośliny z Waszego ogrodu wymagają przycięcia na zimę.

Praca jesienią w ogrodzie jest to ciekawy sposób na spędzenie czasu oraz odstresowanie się po całym trudnym tygodniu. Jeżeli wszystko dobrze zrobicie, to po ustąpieniu śniegów będziecie mogli obserwować jak Wasz ogród powoli budzi się do życia po zimowym śnie.

Artykuł powstał w ramach współpracy z eDomator.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*