Jak założyć firmę przewozową?

Jak założyć firmę przewozową?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Założenie firmy przewozowej jest świetnym sposobem na powiększenie swoich dochodów. Obecnie mnóstwo ludzi podróżuje do krajów zachodnich w celach zarobkowych, co daje kompanią transportowym duże pole do popisu. Co jednak trzeba zrobić, aby założyć własną firmę przewozową?

Nie jest to proces na tyle prosty, aby opisać go w tak krótkim artykule. Niemniej jednak postaramy się wymienić tu najważniejsze czynniki, które należy spełnić, aby założyć firmę przewozową.

Zacznijmy od tego, że tego typu firmy przewozowe z reguły używają środków transportu, które mogą pomieścić od 7 do 9 osób(zobacz: przewozy osób Toruń Holandia). Dlaczego akurat taką proporcję spotyka się najczęściej? Między innymi dlatego, że uwzględniając koszty paliwa na jednego podróżnego, jest to najbardziej opłacalny sposób transportu zarówno dla klienta, jak i dla właściciela firmy.

Aby założyć firmę przewozową, koniecznie trzeba spełnić poniższe warunki:
– Należy posiadać certyfikat, który potwierdza kompetencje zawodowe zakładającego
– Trzeba posiadać kapitał pozwalający na założenie działalności gospodarczej. Nie da się jednoznacznie go określić. Zależy ile oraz jakie auta chcesz zakupić. Niemniej jednak są to duże sumy wynoszące co najmniej kilkadziesiąt tysięcy złotych.
– Trzeba ustalić fizyczną siedzibę firmy.
– Należy uzyskać zezwolenie na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego.
– W przypadku przewozów(zobacz np.: busy Bydgoszcz Holandia) do 9 osób w jednym pojeździe (łącznie z kierowcą), konieczne może okazać się uzyskanie licencji na wykonywanie transportu drogowego z zakresu przewozu osób samochodami osobowymi.

To najważniejsze kroki przygotowawcze, które trzeba poczynić przed założeniem firmy transportowej. Ich kolejność z reguły nie gra roli. Oczywiście proces założenia takiej działalności gospodarczej nie należy do łatwych. Obejmuje jeszcze wiele innych, pomniejszych kroków. Więcej informacji na ten temat uzyskasz w urzędach oraz na zaufanych stronach internetowych. Powodzenia!

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*