Jak utrzymać porządek w magazynie?

Jak utrzymać porządek w magazynie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Magazyny to miejsca, w których składowane są rozmaite towary, a ich rozładunek i załadunek odbywa się zazwyczaj w dużym chaosie. Z tego względu utrzymanie tam należytego porządku to niełatwe zadanie, wymagające podjęcia szeregu konkretnych działań. Jednym z polecanych rozwiązań jest wykorzystywanie na co dzień porządnych kartonowych pudełek, które możemy zakupić np. na stronie: https://janbox.pl/, do przechowywania niektórych przedmiotów na regałach.

Regularne sprzątanie to wymóg konieczny

W celu utrzymania idealnego porządku w przestrzeni magazynowej należy przede wszystkim każdego dnia sprzątać powierzchnie płaskie (podłogi, stoły robocze, półki na regałach), usuwając z nich drobne śmieci, rozlane płyny różnego pochodzenia, a także przedmioty nieodłożone na swoje miejsce. Odpowiedzialni powinni być za to głównie pracownicy, ewentualnie inne wyznaczone osoby. Oczywiście niezbędne jest również systematyczne mycie i polerowanie podłóg z wykorzystaniem dedykowanych preparatów chemicznych oraz nowoczesnych maszyn. Przeważnie powierza się to zadanie firmie zewnętrznej. Pozostałe czynności, które także należy wykonywać to:

  • dobranie porządnych regałów stalowych i umiejętne ich rozmieszczenie
  • regularne sortowanie towaru (łącznie z dokonywaniem inwentaryzacji)
  • przestrzeganie kluczowych przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
  • dbanie o niezwłoczną naprawę wszelkich usterek, które mogą zaburzać funkcjonowanie magazynu
  • okresowe weryfikowanie stabilności oraz kondycji technicznej regałów i innych elementów wyposażenia przeznaczonych do przechowywania towaru (w razie konieczności wymiana na nowy model)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*