Jak wyleczyć kurzajkę?

Jak wyleczyć kurzajkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kurzajki to choroby skórne spowodowane wirusem, które pojawiają się w trakcie osłabienia organizmu. Choć nie są bolesne wyglądają bardzo nieestetyczne, a ponadto potrafią się też roznosić, dlatego kurzajkę mogliśmy także „otrzymać” od osoby, która ma tego typu problemy skórne, a często z nią przebywamy. Dobrym rozwiązaniem przy pojawieniu się kurzajki jest wizyta u dermatologa, który po obejrzeniu zmiany skórnej dobierze odpowiedni sposób usunięcia. Jednak można najpierw spróbować pozbyć się znamienia na własną rękę, gdyż niektóre kurzajki nie są trudne do usunięcia. Wtedy należy udać się do apteki po odpowiedni preparat do smarowania, niektóre przypominają lakiery do paznokci i mają mały pędzelek, którym smarujesz kurzajkę. Kuracje trzeba prowadzić regularnie przez kilka tygodni, co jest czasochłonne, ale na mniejsze kurzajki działa bardzo dobrze.

Jeżeli chcesz skutecznej i przede wszystkim natychmiastowej metody to warto udać się do specjalisty. Sposobem na kurzajki jest np. usunięcie laserowe. Najczęściej stosowany jest laser CO2, który wypala znamię skórne. Stosuje się to przy naprawdę rozległych kurzajkach, ponieważ jest to dość inwazyjna i bolesna metoda, dlatego konieczne jest miejscowe znieczulenie. Często stosuje się także krioterapię, czyli zabieg wymrażania. Specjalnym patyczkiem przenosi się na kurzajkę dawkę ciekłego azotu, który usuwa problem natychmiastowo.

Jak widać jest wiele sposobów pozbycia się kurzajek. Warto zatem działać jak najwcześniej by uniknąć rozniesienia zmian skórnych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Zośka_11 04.09.2017

    Słyszał ktoś o zielu jaskółczym? Ponoć pomaga !!!!!