Jak zakłada się biżuterię na zęby?

Jak zakłada się biżuterię na zęby?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biżuteria większości z nas kojarzy się z naszyjnikami, bransoletkami i kolczykami, czyli akcesoriami do noszenia na zewnątrz ciała. Niekiedy wspomina się także o piercingu, który wykonać można np. w języku, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia biżuterii na zęby. Jeśli śnieżnobiały uśmiech nam nie wystarcza, możemy skusić się na złote i srebrne ozdoby, a także niewielkie kryształki, które nakleja się na szkliwo przy pomocy bezpiecznych materiałów.

Ząb jest oczyszczany, a wybrany obiekt przyklejany na substancje wiążące, które utwardza się przez naświetlanie. Nie wymaga to żadnej ingerencji w strukturę zęba, a sam zabieg nałożenia biżuterii trwa zaledwie kilka-kilkanaście minut. Jest w pełni odwracalny i bezbolesny, a po zdjęciu ozdoby nie pozostaje ślad. Biżuteria nazębna to ciekawy trend, który można wypróbować, udając się do stomatologa, który ma w swojej ofercie usługę jej mocowania.

Gdzie można założyć ozdoby na zęby?

Usługi zdobienia zębów dostępne są w każdym dużym mieście w gabinetach stomatologicznych. Jeśli posiadamy już wybraną biżuterię, wystarczy udać się na wizytę do dentysty, który wykonuje odpowiedni zabieg. Stomatolog w Poznaniu naklei biżuterię nazębną za cenę około 180 złotych, co nie jest dużym wydatkiem, biorąc pod uwagę fakt, że ozdoba utrzymywać się będzie nawet przez rok. Przed wykonaniem zabiegu konieczna jest kontrola uzębienia, a po wyjściu z gabinetu należy szczególnie dbać o higienę zębów, ponieważ małe elementy biżuterii mogą stać się siedliskiem dla bakterii powodujących próchnicę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*