Komfort i bezpieczeństwo dziecka w podróży – o czym należy pamiętać?

Komfort i bezpieczeństwo dziecka w podróży – o czym należy pamiętać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podróżowanie z maluchami to duże wyzwanie dla rodziców. Maluchy lubią ruch, a jego brak i wytrzymanie w jednej pozycji przez dłuższy czas jest dla nich trudne. By podróż była przyjemna dla wszystkich, warto zadbać o wygodę dziecka.

Przede wszystkim bezpieczny fotelik

Wybór fotelika spośród bardzo bogatej oferty nie jest najprostszym zadaniem. Fotelik musi być dobrany do wagi dziecka. Przeważnie foteliki dla młodszych dzieci są mocowane tyłem do kierunku jazdy, te dla większych dzieci mogą być też mocowane przodem do jazdy. Warto zastanowić się, czy wygodniej będzie montować fotelik na pasy, czy zainwestować więcej w tzw. ISOFIX. Foteliki można kupić na przykład na stronach wielu sklepów internetowych. Zdecydowanie najważniejsze są testy bezpieczeństwa, które przeszły foteliki, to ważny aspekt przy ich wyborze.

Przydatne gadżety

Dziecko siedzące wygodnie w foteliku z czasem upomni się o zabawkę. W podróży warto unikać głośnych zabawek, które będą rozpraszać kierowcę. Świetnym rozwiązaniem będzie przeczytanie dziecku w czasie podróży bajki. Na stronie sklepu dla dzieci RUNO można znaleźć np. audiobooki, które umilą podróż nie tylko dzieciom, ale i dorosłym.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*