Jaki sprzęt przyda się do rehabilitacji?

Jaki sprzęt przyda się do rehabilitacji?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Podstawowy sprzęt do rehabilitacji

Proces umożliwiający choremu powrót do pełnej sprawności nazywany jest fachowo rehabilitacją. Obejmuje zestaw czynności lub ćwiczeń wykonywanych przez pacjenta pod okiem rehabilitanta. Czynności te mogą być wykonywane przy użyciu mniej lub bardziej specjalistycznego sprzętu. Rodzaj wykorzystywanego sprzętu może różnić się w zależności od rodzaju schorzenia.

W przypadku schorzeń ortopedycznych najczęściej zalecane są ćwiczenia przy użyciu materacy, elastycznych taśm rehabilitacyjnych, różnej wielkości piłek oraz wałków. Sprzęty te znajdują się na wyposażeniu większości placówek świadczących usługi rehabilitacyjne. Korzystanie z nich jest wskazane i znacząco przyspiesza powrót chorego do pełnej sprawności.

Specjalistyczny sprzęt do rehabilitacji

Rehabilitacja wykonywana pod okiem rehabilitanta zwykle powinna być kontynuowana w warunkach domowych. Dotyczy to zwłaszcza przewlekłych schorzeń, przy których odpowiednie rezultaty uzyskuje się dopiero po długotrwałym powtarzaniu tych samych ćwiczeń. Aby móc samodzielnie i skutecznie ćwiczyć w domu należy zaopatrzyć się w odpowiedni sprzęt.

Można to zrobić, kupując go lub wynajmując. Obecnie na rynku działa wiele wypożyczalni oferujących możliwość wynajmu sprzętu do rehabilitacji.Jedną z nich jest http://medistuff.pl/wypozyczalnia/. Co ważne w ofercie takich firm znajdują się różnorodne urządzenia przeznaczone dla osób o różnych schorzeniach. Wypożyczyć można więc kule, trójnogi balkoniki, wózki inwalidzkie, a także łóżka rehabilitacyjne czy materace przeciwodleżynowe. Możliwość wypożyczenia sprzętu sprawia, że na skuteczną rehabilitację liczyć mogą także osoby, których nie stać na zakup potrzebnych urządzeń.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Klaudia 13.12.2018

    Fajną ofertę ma MDH, mam problemy z kręgosłupem więc kupiłam tam materac i poduszkę do siedzenia przy biurku.