Jakimi sposobami przeprowadza się dezynsekcję całych budynków?

Jakimi sposobami przeprowadza się dezynsekcję całych budynków?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dezynsekcja całego budynku jest stosowana do zwalczania szkodników w budynku, takim jak dom lub kompleks mieszkalny. Metody te mogą być stosowane do leczenia poszczególnych pomieszczeń lub całego budynku.

Metody dezynsekcji całego budynku obejmują:

Zamgławianie

Maszyna do zamgławiania jest używana do rozpylania środka owadobójczego przez powietrze wewnątrz struktury. Może być stosowany na każdym rodzaju infestacji i wiele różnych rodzajów środków owadobójczych może być stosowanych w tej metodzie.

Obróbka cieplna

Zabiegi cieplne obejmują ogrzewanie całej struktury, aby zabić owady i ich jaja. Ta metoda jest skuteczna przeciwko pluskwom, karaluchom i innym szkodnikom, które nie tolerują wysokich temperatur.

Opylanie owadobójcze

Owadobójcze opylanie polega na zastosowaniu pyłu owadobójczego do pęknięć i szczelin, w których chowają się lub gnieżdżą owady, np. pod zlewami i za szafkami. Pył pozostaje aktywny przez długi czas, zabijając owady, gdy wchodzą z nim w kontakt w czasie. Niektóre pyły zawierają pyretryny, które są naturalnie występującymi związkami wytwarzanymi z rośliny chryzantemy. Są one bardzo skuteczne w walce z pluskwami i karaluchami, ale mają niską toksyczność dla ludzi. Inne zawierają kwas borowy, który jest bardziej toksyczny dla ludzi niż pyretryny, ale mniej toksyczny dla środowiska, gdy jest prawidłowo usuwany.

Wymienione wyżej sposoby na dezynsekcję, nie trzeba wykonywać samodzielnie w swoim domu czy w środowisku pracy. Pod tym względem można polegać na specjalistycznej obsłudze oferowanej przez dedykowane do tego firmy, które dysponują wykwalifikowanym zespołem oraz profesjonalnym zestawem urządzeń oraz środków.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*