Orthokine – innowacyjna metoda walki z urazami mięśni i ścięgien

Orthokine – innowacyjna metoda walki z urazami mięśni i ścięgien
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ból mięśni lub ścięgien nieprzemijający z biegiem czasu może być oznaką ich uszkodzenia. Jak mogło do tego dojść? To typowy uraz pojawiający się u sportowców oraz amatorów aktywności fizycznych. Jeśli mięśnie nie zostaną odpowiednio rozgrzane, łatwo je naciągnąć lub naderwać wykonując gwałtowne ruchy. W takiej sytuacji niezbędne będzie wdrożenie właściwego leczenia. Innowacyjną i wykazującą się dużą skutecznością metodą jest Terapia Orthokine. Na czym polega? Gdzie można ją przeprowadzić i czego można się po niej spodziewać?

Zasada działania

Opiera się na zahamowaniu stanu zapalnego i regeneracji uszkodzonych tkanek dzięki białkom przeciwzapalnym. Są one pozyskiwane z krwi pacjenta, a następnie namnażane w specjalnych probówkach, które w dalszym etapie poddaje się odwirowaniu. Uzyskuje się bogatopłytkowe osocze, które wstrzykuje się w zmienione chorobowo miejsce. Po przeprowadzeniu diagnozy lekarz decyduje, jak często zabieg będzie powtarzany.

Urazy mięśni i ścięgien

Metodę tę stosuje się od ponad 20 lat. Jest dobrze przebadana, bezpieczna i co ważniejsze skuteczna. Wpływa na poprawę funkcjonowania uszkodzonych mięśni i ścięgien, pomaga w szybszej regeneracji i odbudowie, jeśli doszło do naderwania. Preparat biologiczny pochodzi z materiału pobranego od samego pacjenta, dzięki czemu jest on bardzo dobrze tolerowany przez organizm. Po jego podaniu pacjent dużo szybciej może powrócić do uprawiania sportu, nawet zawodowo. Z tego też względu terapia ta cieszy się uznaniem sportowców na całym świecie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*