Podstawowy sprzęt do salonów medycyny estetycznej

Podstawowy sprzęt do salonów medycyny estetycznej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W ostatnich latach można zauważyć znaczny wzrost zapotrzebowania na usługi w zakresie medycyny estetycznej. Nie dziwi zatem fakt, że powstaje coraz więcej profesjonalnych salonów, w których wykonuje się różnorodne zabiegi poprawiające urodę. Takie miejsca powinny być wyposażone w innowacyjne urządzenia kosmetyczne oraz wygodne meble spełniające najwyższe standardy – wszystko po to, aby klient czuł się w pełni komfortowo. W niniejszym artykule zostaną wymienione i pokrótce opisane najbardziej pożądane sprzęty. 

Zadowolenie klienta jest najważniejsze

W przypadku gabinetu medycyny estetycznej priorytetem jest idealne dostosowanie całego wyposażenia do rodzaju oferowanych zabiegów. Sam styl aranżacji wnętrza jest kwestią drugorzędną, choć oczywiście przestrzeń musi być wystarczająco przytulna oraz atrakcyjna pod względem wizualnym. Absolutnie podstawowym elementem jest wygodny taboret kosmetyczny – najlepiej model odpowiednio wyprofilowany, z miękkim siedziskiem oraz elektryczną regulacją wysokości. Funkcjonalny model kupimy np. w tym sklepie: https://abacosun.pl/taborety-kosmetyczne. Pozostałe niezbędne meble to stół do masażu z otworem na twarz, stolik do manicure, a także szafka z licznymi szufladami i schowkami na przybory czy kosmetyki.

Drugą kategorię sprzętów stanowią liczne nowoczesne urządzenia, przeznaczone m.in. do regeneracji skóry twarzy (np. wygładzania zmarszczek), eliminowania blizn i wszelkich niedoskonałości, liftingu, zabiegów ultradźwiękowych i laserowych, modelowania ciała, usuwania rozstępów i złogów tłuszczu, a także podnoszenia powiek i niwelowania worków pod oczami. Wszystkie powinny posiadać precyzyjne instrukcje, tak aby kosmetolog poświęcał jak najmniej czasu na poznanie zasad ich użytkowania. Do najważniejszych zaliczamy: rozbudowany kombajn kosmetyczny (stacjonarne miejsce pracy przeznaczone do szerokiego zakresu usług pielęgnacyjnych), laser diodowy i frakcyjny, lampa LED, urządzenie do kriolipolizy i termolizy, aparat HIFU, plasma ARC, a także głowice do makijażu permanentnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*