Prowadzenie księgowości w firmie – co trzeba wiedzieć?

Prowadzenie księgowości w firmie – co trzeba wiedzieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli prowadzisz firmę, a zwłaszcza jeśli dopiero ją zarejestrowałeś, powinieneś dobrze zorganizować prowadzenie księgowości. Możesz znaleźć dobre biuro księgowe, zatrudnić własnego księgowego lub samodzielnie prowadzić rachunki. Dział księgowości w firmie to jednak spory wydatek i decydują się na niego w większości duże firmy. Samodzielne rozliczanie spraw finansowych firmy może nastręczać sporych problemów, zwłaszcza osobom, które nie mają doświadczenia. Wiąże się to też z poświęceniem sporej ilości czasu, który zwłaszcza na początku działalności chcemy poświęcić na rozwój firmy. Rozwiązaniem łatwym i przyjemnym jest biuro rachunkowe, które jest wyspecjalizowane do realizowania usług księgowych.

Biuro księgowe jak wybrać i być zadowolonym z usług księgowych?

 

Raport fundacji „Starter” wykazał, że outsourcing księgowy jest najpopularniejszą formą wśród polskich firm. Wyróżnia go przede wszystkim bezpieczeństwo, a ponadto przedsiębiorca może skorzystać z profesjonalnego doradztwa, co znacznie ułatwia prowadzenie firmy.

Przed wyborem właściwego biura księgowego warto wiedzieć kilka rzeczy. Nie zawsze kierujmy się ceną, bo ta niska często świadczy o małym zakresie usług i możliwych późniejszych problemach. Powinniśmy na początku określić zakres co do reprezentowania naszej firmy wobec urzędu skarbowego i ZUS-u. Dowiedzmy się też, jak zarządza ryzykiem popełnienia błędu, który może pojawić się np. z interpretowania obowiązujących przepisów. Trzeba także dokonać ustaleń co do form komunikacji i wymiany dokumentów. To może znacząco ułatwić korzystanie z usług księgowych.

Artykuł napisany we współpracy z DRD – biuro księgowe Poznań.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*