Zdrowe ciało

Rodzaje łóżek rehabilitacyjnych – jakie łóżko najlepiej wynająć?

Łóżko rehabilitacyjne to sprzęt przystosowany do potrzeb osób wymagających całodobowej opieki, które mają ograniczone możliwości motoryczne. Jeśli nie stać nas na zakup, możemy go wynająć. Jakie są rodzaje łóżek do rehabilitacji i czym się kierować w trakcie ich wyboru?

Jaki sprzęt wybrać?

Wybierając łóżko, należy uwzględnić rodzaj choroby pacjenta, jego wiek i wagę. Większego wachlarza funkcji będzie potrzebować osoba wymagająca stałej opieki, mniejszego — pacjent po urazie kończyny. Ze względu na materiał, można wyróżnić drewniane i metalowe. Dobrej jakości łóżko rehabilitacyjne powinno posiadać regulację zagłówka i podnóżka, wytrzymałe barierki oraz wysięgnik. Przykładowe modele do wynajęcia możemy sprawdzić na stronie http://www.wsrmila.pl.
Kolejną kwestią jest możliwość regulacji łóżka – manualną i elektryczną, tak by maksymalnie dopasować go do potrzeb chorego. Warto wspomnieć o tym, że przy wynajmie łóżko rehabilitacyjne zabierane jest, kiedy nie jest nam już potrzebne. Tym samym znika problem – co zrobić z zakupionym sprzętem, gdy jest zbyteczne.

Zostaw komentarz

Pola wymagane zostały oznaczone gwiazdką*

9 + 20 =