Tajniki masażu tajskiego

Tajniki masażu tajskiego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele osób zmaga się na co dzień z chronicznym zmęczeniem oraz nadmiernym stresem. Skutecznym sposobem na pozbycie się tych problemów jest masaż tajski, który znakomicie odpręża i rozluźnia całe ciało, a także przywraca organizmowi wartościowe siły witalne. Łączy on w sobie tradycyjną akupresurę z elementami jogi i ćwiczeń rozciągających.  .

Rozciąganie to kluczowy element zabiegu

Masaż tajski to jedna z najważniejszych gałęzi medycyny tajskiej – obok kręgarstwa, diety i praktyk duchowych. Polega na tym, że klient ubrany w luźną odzież kładzie się swobodnie na miękkiej macie rozłożonej płasko na ziemi, natomiast masażysta zaczyna miarowo uciskać poszczególne fragmenty jego ciała, wykorzystując przy tym własne dłonie, stopy, a nawet łokcie czy przedramiona (bez użycia absolutnie żadnych olejków). Początkowo większość tych ruchów sprawia spory dyskomfort z powodu nieprzystosowania mięśni oraz stawów do dużego wysiłku. Z czasem jednak ciało przyzwyczaja się i osiąga stan maksymalnego odprężenia – schodzi z niego całkowicie niepożądane napięcie.

Omawiany masaż zaczyna się zawsze od stóp, a kończy w okolicach głowy. W jego trakcie pacjent przyjmuje rozmaite pozycje właściwe dla klasycznej jogi. Do podstawowych korzyści wynikających z systematycznego poddawania się temu zabiegowi zaliczamy: przywrócenie ogólnej harmonii, wzmocnienie przepływu dobrej energii, znaczne ograniczenie bólów kręgosłupa, poprawienie funkcjonowania układu krążenia i krwionośnego, zyskanie większej sprawności ruchowej oraz pozbycie się nadmiaru wody z organizmu. Przykładową ofertę takiego zabiegu można znaleźć na https://www.siamrelax.pl/oferty-masaz-tajski-relaksacyjne-ol-1.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*