Serwisowanie samochodu – dlaczego warto korzystać z oryginalnych części zamiennych?

Serwisowanie samochodu – dlaczego warto korzystać z oryginalnych części zamiennych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Samochody to urządzenia mechaniczne zbudowane z wielu podzespołów, które w miarę upływu czasu ulegają zużyciu. Wśród części zamiennych dostępne są droższe oryginały oraz tańsze zamienniki. Chociaż wielu klientów kieruje się ceną, często okazuje się, że zakup oryginalnych podzespołów jest bardziej opłacalny.

Pozorne oszczędności na zamiennikach

Część osób uważa, że znaczące różnice w cenach zamienników i oryginałów są spowodowane wysoką marżą, jaką narzucają na swoje produkty koncerny motoryzacyjne. Nie jest to zgodne z prawdą. Do wytworzenia oryginalnych części zamiennych używa się droższych, lecz lepszych jakościowo materiałów, które zapewniają niezawodną i bezawaryjną pracę danego układu w pojeździe. Montaż taniego zamiennika niewiadomego pochodzenia może przynieść pozorną oszczędność. Skutkiem takiej decyzji jest najczęściej poważna usterka, której naprawa jest kosztowna i czasochłonna.

Gwarancja i niezawodność

Kupując oryginalne części zamienne, użytkownik pojazdu ma pewność, że są one identyczne z tymi, które były zamontowane fabrycznie w jego aucie. To z kolei daje pewność, że będą optymalnie współpracowały z pozostałymi podzespołami. Jest to szczególnie istotne w przypadku pojazdów ciężarowych, które pokonują rocznie dziesiątki tysięcy kilometrów.

Części do samochodów ciężarowych volvo najlepiej kupować i montować w autoryzowanych serwisach, które dysponują magazynem podzespołów dostępnych od ręki. Doświadczeni mechanicy zatrudnieni w takich miejscach dbają o fachową wymianę uszkodzonego lub zużytego elementu, udzielając na wykonaną usługę i założoną część gwarancji.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*