System rejestracji pacjentów – jak może się przysłużyć pracy lekarzy

System rejestracji pacjentów – jak może się przysłużyć pracy lekarzy
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W czasach cyfryzacji, szerokiego dostępu do internetu i usług online, trudno sobie wyobrazić nowoczesny, profesjonalny gabinet lekarski, który nie posiada dedykowanych lekarzom rozwiązań technologicznych. Do najważniejszych z nich należy system rejestracji pacjentów. Dlaczego jest to takie istotne i jakie funkcje ułatwią pracę medykom?

Poprawa dostępności i komunikacji

Czas to pieniądz, także dla pacjentów. Dlatego era stania w kolejkach, żeby się zapisać na wizytę, a potem kilkugodzinne oczekiwanie w poczekalni na swoją kolej jest już nieakceptowalne dla większości osób. Rejestracja pacjentów online pozwala na wyszukiwanie i rezerwowanie terminów 24/7. Nawet najbardziej zapracowana osoba będzie w stanie znaleźć dla siebie odpowiedni termin, nie tracąc czasu na dzwonienie do przychodni.

Takie technologie pomagają też samym placówką w lepszej komunikacji, dostępie do wyników badań i kart chorych. Często przypominają też chorym o zbliżających się terminach, dzięki czemu zminimalizowane jest prawdopodobieństwo, że wizyta się nie odbędzie, ponieważ ktoś zapomniał o niej.

Jakie funkcje warto wziąć pod uwagę, wybierając system?

Przede wszystkim już podczas rejestracji dobrze, jeśli pacjent ma możliwość wpisania swoich uwag. Dzięki temu nawet podczas pierwszej wizyty doktor będzie miał pierwsze informacje o chorym. Ułatwieniem może być także możliwość zapisywania wizyt na jedną godzinę. Sprawdzi się to szczególnie w placówkach, gdzie prowadzona jest rehabilitacja lub znajdują się punkty pobrań. Taką opcję można znaleźć m.in. w systemie https://medyc.pl/funkcje-rejestracja/. To, co z pewnością ułatwi pracę medykom to także podgląd statusu danej wizyty. Wówczas lekarz widzi, czy dany pacjent oczekuje już w poczekalni, czy też nie przyszedł jeszcze. Może sobie w ten sposób lepiej zaplanować pracę.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*