Z jakich materiałów są tworzone dobre rękawice bokserskie?

Z jakich materiałów są tworzone dobre rękawice bokserskie?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rękawice to najważniejszy element wyposażenia każdego boksera. Przy wyborze bierze się pod uwagę wiele aspektów funkcjonalnych, lecz nie można też zapominać o kluczowej kwestii, a więc tego, z czego zostały one wykonane. Jakich materiałów wykorzystuje się najczęściej do produkcji tego sprzętu?

Skóra naturalna

Za zdecydowanie najtrwalsze i najlepsze pod kątem użytkowania uznaje się rękawice bokserskie skórzane. Wiele zależeć będzie oczywiście od jakości skóry z jakiej skorzystał dany producent, lecz co do zasady są one znacznie bardziej wytrzymałe aniżeli te przygotowywane ze sztucznych materiałów. Jedynym mankamentem tego rozwiązania są wysokie ceny, lecz płaci się tutaj za komfort i możliwość korzystania z nich przez długie lata.

Skóra syntetyczna

Alternatywę stanowią rękawice wykonywane ze skóry syntetycznej, które są mniej kosztowne w produkcji i z tego względu także tańsze w sprzedaży, choć nie oznacza to, iż nie mogą być przyzwoitej jakości. Zalecane są w szczególności dla amatorów lub osób rozpoczynających swoją przygodę z boksem – zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. Są one jednak bardziej narażone na obtarcia, ścieranie się i zużywanie, więc nie będą służyły tak długo jak modele skórzane.

Warianty łączone

Coraz częściej można spotkać kompromis pomiędzy dwoma wspomnianymi wariantami – wierzchnią warstwę wykonuje się ze skóry naturalnej, a wnętrze z materiału syntetycznego. Pozwala to na zwiększenie trwałości takiego wyposażenia, przy utrzymaniu niższej ceny, stąd rozwiązanie to stosuje obecnie wielu producentów.
Na https://gladiator-fight.com/ można znaleźć produkty wykonane z takich materiałów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*