Czym zajmuje się psycholog behawioralny?

Czym zajmuje się psycholog behawioralny?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że ich zachowaniem na co dzień kierują negatywne wzorce postępowania, które na skutek różnego rodzaju przeżyć z dzieciństwa wbudowane są w naszą osobowość. Z czasem może doprowadzić do różnego typu zaburzeń osobowości, które utrudniają a czasem nawet uniemożliwiają funkcjonowanie w normalnym świecie. Psycholog behawioralny pomaga osobom z takimi problemami odzyskać kontrolę nad swoim życiem.

Komu może pomóc psycholog behawioralny?

Terapia behawioralna polega w dużym stopniu na odkryciu wzorców rządzących naszym postępowaniem oraz zamianie ich na inne schematy, które będą miały dużo bardziej korzystny i pozytywny wpływ na nasze życie. Do przełamania takiego wzorca wystarczy uświadomienie sobie jak duży wpływ ma on na podejmowane przez nas decyzję. Psycholog behawioralny pomaga przezwyciężyć różnego typu zaburzenia depresyjne z którymi bez profesjonalnej pomocy bardzo często nie można się uporać oraz przezwyciężyć lęki i uzależnienia.

Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak wiele rzeczy ma wpływ na nasze codzienne postępowanie i jak niewielką mamy tak naprawdę kontrolę nad swoim życiem. Doświadczony psycholog behawioralny będzie w stanie pomóc nam zapanować nad swoimi emocjami oraz nauczy nas w jaki sposób radzić sobie z problemami, które na co dzień skutecznie odbierają nam radość z życia. Obok najczęstszych zaburzeń depresyjnych, psychologowie behawioralni pomagają również osobom z zaburzeniami obsesyjno-kompulsywnymi, a także uczą jak przełamać różnego rodzaju nerwice i lęki oraz jak wydobyć się z uzależnień.

Interesuje Ciebie dobry psycholog Poznań i okolice? Sprawdź ofertę Pro Psycholog behawioralny Poznań.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*