Dekoracje do domu, które mają pozytywny wpływ na środowisko?

Dekoracje do domu, które mają pozytywny wpływ na środowisko?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kiedy myślisz o ekologicznym domku, prawdopodobnie wyobrażasz sobie małą, rustykalną chatę. Ale jeśli jesteś kreatywny i zaradny, możesz stworzyć wyszukany domek ze wszystkimi nowoczesnymi udogodnieniami.

Oto kilka pomysłów na udekorowanie domu w sposób, który ma pozytywny wpływ na środowisko:

Wybierz oświetlenie o niskim zużyciu energii

Świece i żarówki żarowe mają stosunkowo wysokie zużycie energii w porównaniu z kompaktowymi świetlówkami (CFL) lub żarówkami LED. W miarę możliwości wybieraj lampy CFL lub LED zamiast żarówek.

Używaj naturalnych materiałów

Naturalne materiały, takie jak drewno i kamień, pochłaniają ciepło w miesiącach zimowych, gdy na zewnątrz jest zimno, i uwalniają je w miesiącach letnich, gdy na zewnątrz jest gorąco. Zapewniają one również izolację przed zimnymi przeciągami i gorącymi promieniami słonecznymi w miesiącach letnich.

Kupuj ekologiczne świeczki

Każdy kocha świece, ale sadza i chemikalia pochodzące z ich spalania mogą być szkodliwe dla Twojego zdrowia. Aby utrzymać te toksyny na dystans, spróbuj użyć całkowicie naturalnych świec sojowych zamiast tradycyjnych świec woskowych. Wosk sojowy jest całkowicie naturalny, nietoksyczny i biodegradowalny, co oznacza, że nie musisz się martwić, że ślady toksycznych chemikaliów dostaną się do Twojego organizmu, gdy będziesz spał lub przytulał się do ulubionego zwierzaka. Nabyć można je przykładowo na stronie https://nowa-sojowa.com.pl/swieca-sojowa-krysztal-wybor-zapachu-c-11.html.

Korzystaj z towarów z recyklingu

Materiały z recyklingu są często bardziej opłacalne niż nowe produkty, ponieważ nie wymagają tak dużej ilości surowców. Na przykład aluminium pochodzące z recyklingu jest wykorzystywane w wielu produktach, takich jak puszki na napoje, opakowania na żywność, meble tarasowe, części samochodowe i narzędzia ogrodowe.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*