Gdzie montuje się ciepłe parapety?

Gdzie montuje się ciepłe parapety?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ciepłe parapety są jednym z coraz bardziej pożądanych produktów. Od swojego klasycznego odpowiednika różnią się głównie w aspekcie funkcjonowania, zapewniając mocną izolację termiczną (trzymają ciepło w środku mieszkania i nie dopuszczają do przedmuchów wiatru w podokiennych częściach). Zamontowane w odpowiednich miejscach i przy odpowiedniej budowie są w stanie zadbać o jak najwyższą ochronę. Kiedy i w jakiej formie sprawdzą się najlepiej?

Ciepłe parapety hitem we współczesnych domach i mieszkaniach

Bardziej specjalistyczna forma produktu, jakim są ciepłe parapety montowana powinna być głównie przy oknach cechujących się wysoką szczelnością. W innym przypadku materiał ten może nie przynieść nam większych korzyści. Przy ich zakupie pamiętajmy też, iż produkt ten nie należy do najtańszych, choć charakteryzuje się realnymi i rozbudowanymi zaletami. Sprawdzi się także, jako element zamontowany pod dużymi i szerokimi oknami. Dzięki swojej formie i budowie zapewni im dobrą stabilizację, oparcie oraz ochroni przed podmuchami wiatru i zbieraniem się wody.

Ciepłe parapety pełnić mogą zróżnicowane role i w połączeniu z profesjonalnie i szczelnie zamontowanymi oknami zadbać o jak najlepszą izolację termiczną budynku. Trzeba też zaznaczyć, iż pozytywnie wpływają na piany montażowe. Minimalizują ryzyko ich zawilgocenia, a w konsekwencji – niszczenia i uszkodzenia. Standardowy ciepły parapet wykonany jest z twardego polistyrenu (inaczej styroduru) lub twardego styropianu. Surowce te zapewniają najwyższą jakość produktu, niwelując przy tym straty ciepła.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*