Dezynfekcja a sterylizacja narzędzi – na czym to polega?

Dezynfekcja a sterylizacja narzędzi – na czym to polega?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każdy profesjonalny salon kosmetyczny musi dbać o przestrzeganie zasad higieny. Jest to niezbędne, aby wszystkie zabiegi odbywały się w bezpiecznych dla klientów warunkach. Wszystkie używane narzędzie muszą być regularnie poddawane sterylizacji i dezynfekcji, dzięki którym będą zawsze idealnie czyste. Podstawą jest właściwe przeprowadzenie tych procesów.

Sposoby na dokładne oczyszczanie narzędzi kosmetycznych

Sterylizacja, nazywa także wyjaławianiem to proces polegający na tym, że z przedmiotu zostają usunięte wszelkie drobnoustroje. Przedmioty jej poddawane muszą być suche i idealnie czyste, a także zapakowane w taki sposób, aby uniknąć ponownego ich zanieczyszczenia. Sam proces powinien przebiegać według ustalonych zasad i zachowaniem odpowiednich procedur. Istnieją różne rodzaje sterylizacji, a wśród nich można wyróżnić: parową, wykonywaną suchym powietrzem, gazową, radiacyjną lub chemiczną.

Dezynfekcja z kolei polega na redukcji mikroorganizmów i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się. Do tego celu stosuje się różnego rodzaju środki chemiczne, takie jak alkohole, fenole, środki utleniające lub powierzchniowo czynne. Zgodnie z przepisami narzędzia, które mają bezpośredni kontakt z nieuszkodzoną skórą mogą być poddawane tylko procesowi dezynfekcji. W innym przypadku muszą być one dodatkowo wysterylizowane. Poszukując preparatów, które będą pomocne w przeprowadzeniu tych dwóch zabiegów warto zapoznać się z bogatą ofertą dostępną na stronie https://narzedziakosmetyczne.com.pl/dezynfekcja-i-sterylizacja

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*