Jak zachęcić i przekonać dziecko do wizyty u dentysty?

Jak zachęcić i przekonać dziecko do wizyty u dentysty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentysta to niezwykle stresująca rzecz dla wielu dorosłych, a co dopiero dzieci. Jeśli Twoja pociecha jest szczególnie uparta i bardzo boi się takiej wizyty, próby przekonania jej mogą być niezwykle trudne. Jednak regularne wizyty u dentysty są niezwykle ważne, aby zapewnić małym zębom właściwy rozwój. Przy tym również piękny i zdrowy uśmiech. Jak zatem skutecznie przekonać swoje dziecko?

Kilka porad, jak okiełznać strach przed dentystą

Wbrew pozorom sposobów na ten problem jest naprawdę wiele. Przede wszystkim warto rozważyć wstępną wizytę, aby dziecko zapoznało się z gabinetem i samym stomatologiem. Zaleca się również wybranie takiego miejsca, które jest dostosowane do potrzeb najmłodszych pacjentów, aby dziecko mogło się zrelaksować. Dobrym przykładem jest dentysta https://ladentica.pl/dentysta-dzieciecy/. Ciekawym rozwiązaniem może być również zabawa w stomatologa w domu. Dziecko w taki sposób zobaczy, że nie jest to wcale nic strasznego. Skuteczną metodą będzie również po prostu rozmowa. Warto wytłumaczyć dziecku, jak będzie to wszystko wyglądało oraz że dentysta nie chce zrobić nam żadnej krzywdy tylko nam pomóc. Po udanej wizycie zaleca się obdarować dziecko jakimś drobnym prezentem, aby wydarzenie takie kojarzyło mu się z czymś przyjemnym.

Czy warto zwlekać z wizytą?

Absolutnie nie! Do dentysty najlepiej wybrać się jeszcze przed ewentualnymi problemami z uzębieniem na rutynową kontrolę. Jeśli dziecko zostanie od razu rzucone na głęboką wodę, poprzez udanie się na wizytę wtedy, kiedy będzie ona niezbędna, może pozostawić to za sobą niemiłe wspomnienia. Kontrolne wizyty powinny odbywać się raz do roku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*