Do kogo kierowana jest rehabilitacja ginekologiczna?

Do kogo kierowana jest rehabilitacja ginekologiczna?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rehabilitacja uroginekologiczna i ginekologiczna to jedna z nowocześniejszych terapii, która skupia się na właściwej pracy mięśni dna miednicy. Są one niezwykle istotne i mają szczególne znaczenie w pracy m.in. narządów rozrodczych oraz układu moczowego. Co należy wiedzieć na temat takiej wizyty? Kto powinien z niej skorzystać? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Rehabilitacja ginekologiczna – co warto o niej wiedzieć?

Jeszcze do niedawna nikt nie słyszał o tej formie terapii. Obecnie takiej usługi świadczy coraz więcej placówek rehabilitacyjnych, takich jak m.in. https://rehasanka.pl/. Z wizyty u fizjoterapeuty uroginekologicznego powinna skorzystać każda kobieta, która chciałaby zadbać o swoje ciało. Szczególnie jednak, wizytę taką powinny odbyć te panie, aktywnie uprawiające sport, planujące zajście w ciąże lub też mamy w okresie połogu. Okres menopauzalny to również dobry moment na wizytę u specjalisty. Zmiany hormonalne oraz nadmierny wysiłek sprawiają, że mięśnie dna miednicy znacznie się osłabiają, co skutkować może różnymi problemami zdrowotnymi. Warto zatem zawczasu rozpocząć właściwą rehabilitację.

Przebieg wizyty u fizjoterapeuty wygląda podobnie jak u każdego innego specjalisty. Na podstawie dokładnego wywiadu oraz badania mięśni dna miednicy, dobierany jest indywidualny proces terapeutyczny. Polega on przede wszystkim na nauczeniu pacjentki odpowiednich ćwiczeń oraz nakłonieniu do zmian pewnych nawyków, które mogą być szkodliwe. Terapia ta ma na celu poprawę kondycji mięśni, która może być zauważalna już po kilku tygodniach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*