Funkcje odtwarzacza sieciowego

Funkcje odtwarzacza sieciowego
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Odtwarzacz sieciowy, inaczej strumieniowy, to nowoczesny sprzęt audio. Nazywany jest także streamerem lub network playerem, ponieważ jego głównym zadaniem jest umożliwienie odtwarzania muzyki z wybranego serwisu streamingowego. Urządzenia te pojawiły się na rynku dość niedawno, co związane było ze wzrostem popularności takich serwisów streamingowych, jak Tidal lub Spotify.

Jak działają odtwarzacze sieciowe?

Nowoczesne odtwarzacze sieciowe odtwarzają muzykę z najpopularniejszych serwisów, a także dają dostęp do kilku tysięcy stacji radiowych. Urządzenie to odbiera i dekoduje transfer danych, który jest wysyłany za pośrednictwem protokołu przez sieć internetową. Z tego względu jest więc zawsze wyposażone w moduł umożliwiający łączność z siecią Ethernet lub Wi-fi. Streamery zapewniają doskonałą jakość odtwarzanego dźwięku. Wystarczy podłączyć do nich kolumny głośnikowe, aby móc cieszyć się ogromnym wyborem muzyki z sieci.

Większość nowoczesnych modeli umożliwia podłączenie do nich nośników zewnętrznych, takich jak pendrive’y lub dyski przenośne. Wybierając odtwarzacz sieciowy warto zwrócić uwagę na to, czy umożliwia on płynne odtwarzanie każdego formatu multimedialnego. Niektóre modele wyposażone są dodatkowo we wzmacniacze lub odtwarzacze płyt CD, aby w pełni zaspokoić wszystkie potrzeby wielbicieli muzyki. Poszukując streamera dobrej jakości warto sprawdzić ofertę dostępną na stronie https://avpoint.pl/producent/zidoo. Taki odtwarzacz jest także doskonałym pomysłem na prezent dla bliskiej osoby.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*