Jak dobrać dietę do ćwiczeń?

Jak dobrać dietę do ćwiczeń?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli ktoś jest już w miarę obeznany ze światem fitnessu i treningów, ten wie, że dobra dieta to około 80% sukcesu, a wysiłek fizyczny stanowi jedynie pozostałe 20. Dlatego odpowiednia dieta w naszym programie treningowym jest taka ważna. Jedząc byle co i nie pilnując kalorii sprawiamy, że wszystkie starania, których dokładamy na siłowni, idą w diabły. Jednak jak w takim przypadku powinniśmy dobrać dietę, żeby najlepiej pasowała do naszych długoterminowych celów, a przy tym była zdrowa, smaczna i pożywna? O tym w dzisiejszym tekście.

Kilka rodzajów diet

Najłatwiej podzielić sposoby odżywiania na dwie kategorie: te, które pozwolą nam przybrać na wadze (np. wtedy, kiedy chcemy budować tkankę mięśniową), i te, które pomogą w odchudzaniu. Pierwsza kategoria wydaje się dosyć prosta, bo jaki problem jest w tym, by jeść dużo? Otóż jest, bo poza jedzeniem większych ilości kalorii, powinniśmy również jeść zdrowo. Oznacza to unikanie wysokoprzetworzonych posiłków i nie obżeranie się, tylko utrzymanie stałej nadwyżki kalorycznej. Jeśli nie chcemy tego pilnować sami, to catering dietetyczny na terenie Krakowa może być rozwiązaniem dla nas (o ile mieszkamy na miejscu).

Druga kategoria, czyli dieta odchudzająca, powinna spełniać dwa podstawowe warunki: dostarczać nam odpowiedniej ilości energii oraz nie pozbawiać ważnych mikro i makroelementów. Dobierając tego rodzaju dietę warto skorzystać z pomocy dietetyka, który ustali nasze żywienie sposób, który będzie spełniał wymieniowe wcześniej warunki, a ponadto uwzględni nasze osobiste problemy zdrowotne. By przygotować posiłek, możemy skorzystać z usług np. tej firmy https://pomelo.com.pl/catering-dietetyczny-wroclaw/, gdzie zrobią to za nas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*