Zdrowa dieta – jak należy się odżywiać?

Zdrowa dieta – jak należy się odżywiać?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nie ma drogi na skróty do dobrego zdrowia, ale istnieją pewne wskazówki, którymi należy się kierować przy wyborze tego, co się je i pije. Najważniejsze, aby posiłki były zbilansowane – oznacza to, że każdego dnia należy jeść różnorodne, pożywne produkty. Należy również ograniczyć ilość spożywanego tłuszczu, cukru i soli.

Poniższe wskazówki mogą pomóc Ci w dokonywaniu lepszych wyborów żywieniowych:

Skup się na owocach i warzywach 

Owoce i warzywa zawierają witaminy, minerały, błonnik i wodę, które są ważne dla Twojego zdrowia. Staraj się jeść co najmniej pięć porcji owoców i warzyw każdego dnia – może to być jedna porcja owoców do obiadu i kolacji, dwie porcje rano lub po południu plus dwie porcje w innych porach dnia, takich jak z płatkami śniadaniowymi lub przekąskami.

Wybierz całe ziarna 

Pełne ziarna, takie jak owies, brązowy ryż i jęczmień, dostarczają błonnika, witamin z grupy B, żelaza i magnezu – wszystkich składników odżywczych, które są ważne dla dobrego zdrowia. Wybieraj pieczywo pełnoziarniste zamiast białego lub makaronu, kiedy tylko jest to możliwe – makaron pełnoziarnisty ma więcej błonnika niż zwykły makaron, ponieważ nie usunięto z niego wszystkich otrębów w procesie przetwarzania. Możesz również znaleźć inne produkty, które zawierają pełne ziarna.

Ogranicz spożycie soli 

Spożywanie zbyt dużej ilości soli może podnieść ciśnienie krwi, co może prowadzić do chorób serca.

Jeśli chcesz poznać jeszcze więcej szczegółów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://optimadiet.pl/opieka-dietetyczna/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*