Jakie formy zabezpieczeń uchronią nas przed zarażeniem się chorobą od innych?

Jakie formy zabezpieczeń uchronią nas przed zarażeniem się chorobą od innych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Ochrona przed niebezpiecznymi drobnoustrojami jest niezwykle ważna w dzisiejszych czasach, kiedy migracja ludzi odbywa się na niespotykaną dotąd skalę. Powoduje to zaś, że wszelkie niebezpieczne choroby rozprzestrzeniają się w szybkim tempie oraz dotykają ludzi na całym świecie. Jak można się przed tym ustrzec i zadbać o swoje bezpieczeństwo?

Najważniejsze środki ochrony osobistej

Zakładanie na twarz maseczki przed wejściem do wszelkich miejsc publicznych może skutecznie powstrzymać groźne wirusy przed przedostaniem się do naszego organizmu. Stanie się tak jednak tylko wtedy, kiedy maski będą posiadały specjalne filtry: FFP2 lub FFP3. Zwykłe, bawełniane maski nie sprawdzą się w tej sytuacji, przyniosą tylko złudne poczucie bezpieczeństwa. Istotne jest także noszenie rękawiczek jednorazowych – najlepiej ubierać je np. przed samym wejściem do sklepu i wyrzucać natychmiast po wyjściu. W ten sposób ochroni się dłonie przed bakteriami. Takie specjalistyczne maski i dobrej jakości rękawiczki najlepiej kupować w profesjonalnych sklepach, jak choćby https://rcmedical.pl/.

Higiena i dezynfekcja – o czym pamiętać?

Bakterie i wirusy przedostają się do organizmu najczęściej przez dłonie, dlatego niezbędne jest przestrzeganie rygorystycznych zasad higieny. Najlepiej byłoby zawsze mieć przy sobie płyn do dezynfekcji (może być w formie aerozolu), którym szybko można pozbyć się drobnoustrojów z powierzchni rąk. Mycie dłoni ciepłą wodą z mydłem powinno zaś być pierwszą czynnością, którą wykonuje się po wejściu do domu, zakładu pracy czy szkoły. W ten sposób zmywa się bakterie, a ryzyko zarażenia się chorobą znacznie maleje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*