Jakie są rodzaje fizykoterapii i kiedy należy ją stosować?

Jakie są rodzaje fizykoterapii i kiedy należy ją stosować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Fizykoterapia jest formą leczenia, która wykorzystuje ćwiczenia oraz ruch w celu poprawy mobilności i złagodzenia bólu. To dobra opcja leczenia dla osób, u których zdiagnozowano niepełnosprawność fizyczną lub jakieś schorzenie ruchowe. Fizykoterapeuci pomagają takim osobom odzyskać formę i wrócić do sprawności.

Istnieje kilka rodzajów terapii fizycznej, które oferuje centrum rehabilitacyjne takie jak https://vitalnova.pl/ – warto je poznać, zanim zdecydujesz się na któryś z nich. Ponadto przed rozpoczęciem rehabilitacji należy zawsze udać się do lekarza, który pomoże Ci dobrać odpowiedni rodzaj ćwiczeń.

Terapia rehabilitacyjna

Terapia rehabilitacyjna pomaga ludziom odzyskać siłę, mobilność i równowagę po urazie lub chorobie. Może obejmować ćwiczenia, które pomagają złagodzić ból wywołany przez zapalenie stawów lub inne czynniki, które wpływają na stawy i mięśnie. Poprzez odpowiednio dobrane ćwiczenia można poprawić swój ogólny stan zdrowia i zmniejszyć ryzyko przyszłych urazów.

Reedukacja nerwowo-mięśniowa

Reedukacja nerwowo-mięśniowa pomaga ludziom nauczyć się nowych sposobów poruszania się po urazie lub operacji. Jest ona również stosowana, aby pomóc osobom z zaburzeniami neurologicznymi odzyskać sprawność poprzez programy ćwiczeń, które skupiają się na poprawie równowagi, koordynacji i siły mięśni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*