Leczenie kanałowe – szansa na uratowanie zęba

Leczenie kanałowe – szansa na uratowanie zęba
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leczenie kanałowe, nazywane inaczej endodontycznym, konieczne jest w przypadku, gdy dojdzie do zapalenia miazgi wewnątrz zęba. W bardzo wielu przypadkach jest jedynym sposobem na to, aby uniknąć konieczności jego usuwania. Mimo, iż zabieg ten kojarzy się z bólem i nieprzyjemnymi odczuciami nowoczesne metody sprawiają, że jego przeprowadzenie może być praktycznie bezbolesne.

Jak przebiega leczenie kanałowe?

Kanałowe leczenie zębów polega przede wszystkim na całkowitym usunięciu zmienionej chorobowo miazgi z wnętrza korony oraz wszystkich kanałów. Wnętrze zęba jest wielokrotnie dezynfekowane i czyszczone podczas tego zabiegu, aby całkowicie pozbyć się bakterii. Kanały wypełniane są specjalnymi materiałami, które je uszczelniają i zapobiegają przedostawaniu się do ich wnętrza drobnoustrojów, które mogą powodować dodatkowe uszkodzenia. Zamyka się je za pomocą plomb lub odbudowuje protetycznie. Przeprowadzenie leczenia kanałowego jest konieczne u pacjentów, u których wystąpiła martwica miazgi oraz zmiany okołowierzchołkowe.

Nowoczesne metody stosowane w stomatologii sprawiają, że skuteczna naprawa zęba może odbyć się nawet podczas jednej wizyty u dentysty. Jej długość uzależniona jest przede wszystkim od stanu chorego zęba, a także liczby kanałów. Podczas leczenia stosuje się znieczulenie miejscowe, które sprawia, że zabieg ten jest praktycznie bezbolesny. Zabieg musi przeprowadzić doświadczony i sprawdzony dentysta Rataje są dzielnicą Poznania, w której można skorzystać z jego usług. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*