Odzież na trening zimą – co warto mieć?

Odzież na trening zimą – co warto mieć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Bielizna termoaktywna

Zimowe treningi to znakomity sposób na poprawę wydolności i zahartowanie organizmu. Żeby jednak uniknąć przeziębień i chorób, trzeba pamiętać o odpowiednim ubiorze. Jeszcze kilka lat temu zalecano używanie bawełnianych koszulek i bielizny. Bawełna, jako naturalny materiał ma właściwości oddychające i dobrze chłonie pot. Niestety jej największą wadą jest to, że chłonąc pot, mocno nasiąka.

Nasiąknięta wilgocią odzież zaczyna ziębić ciało osoby trenującej, przyczyniając się szybszego wychładzania się organizmu. Dlatego też obecnie zaleca się korzystanie z bielizny termoaktywnej. Bielizna wykonana z nowoczesnej syntetycznej tkaniny ma właściwości oddychające i odprowadzające pot na zewnątrz. Materiał ten nie nasiąka potem, dlatego tworzy barierę chroniącą ciało sportowca przez wilgocią i wychłodzeniem.

Odzież wierzchnia

Uzupełnieniem dla bielizny termoaktywnej jest odzież wierzchnia. Piłkarze trenujący w mroźne dni mogą na bieliznę zakładać polarowe bluzy FC Barcelona, które zapewniają dużo ciepła. Należy pamiętać, że bluzy nie chronią przed deszczem oraz silnym wiatrem. Jeśli warunki pogodowe są wyjątkowo niesprzyjające, należy sięgnąć po inny sprzęt. W deszczowe i wietrzne dni znakomicie sprawdzą się kurtki Manchester United wykonane z membrany lub innego materiału zabezpieczającego przez wilgocią i wiatrem. Podczas zimowych treningów trzeba chronić całe ciało.

Nie wolno więc zapominać o rękawiczkach, czapkach, kominach, a także długich skarpetach. Zaleca się, aby wkładać na głowę czapkę już wtedy, gdy temperatura powietrza oscyluje wokół dziesięciu stopni Celsjusza. Wielu producentów sprzętu sportowego na swym sprzęcie umieszcza elementy odblaskowe. Dzięki nim zawodnik jest widoczny dla otoczenia nawet po zmroku, co znacząco zwiększa poziom jego bezpieczeństwa podczas treningów w warunkach miejskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*