Sprzęt przydatny stolarzom

Sprzęt przydatny stolarzom
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narzędzia ręczne

Stolarstwo to zawód związany z obróbką drewna. Dobry stolarz musi mieć wiedzę dotyczącą poszczególnych gatunków drewna, jego właściwości i charakterystycznych cech, a także zdolności manualne pozwalające na posługiwanie się różnorodnymi narzędziami. Najpopularniejszym ręcznym narzędziem stolarskim jest dłuto. Dłuta dla stolarzy różnią się między sobą przede wszystkim szerokością ostrza.

Dobre narzędzia powinny być wykonane z dobrej jakościowo stali oraz posiadać drewnianą i wygodną rękojeść. Wśród tego rodzaju produktów na uwagę zasługują m.in. dłuta Kirchen, które są chętnie wybierane przez stolarzy. Do innych popularnych ręcznych narzędzi stolarskich należą strugi. W pracy stolarzy przydają się również pilniki, piły do drewna, wiertła, a także ściski stolarskie. Wszystkie te narzędzia znacząco ułatwiają obróbkę drewna i wykonywanie drewnianych przedmiotów.

Elektronarzędzia

Rozwój technologii sprawił, że mechanizacja dotarła również do zawodu stolarza. Wśród elektronarzędzi, z których najchętniej korzystają przedstawiciele tego zawodu, znajdują się wyrzynarki. Wyrzynarki umożliwiają uzyskiwanie precyzyjnych kształtów, a także wycinanie otworów w drewnie. Przydatnym narzędziem są również wiertarki stołowe przeznaczone do wiercenia otworów.

Pracę stolarzy znacząco ułatwić może również strug elektryczny. W sprzedaży znajdują się także pilarki tarczowe i ukosowe, wykorzystywane do cięcia drewna. Oszczędzić czas pomagają również szlifierki mimośrodowe z praktycznym pojemnikiem na pył. Dzięki nim szlifowanie drewnianych powierzchni odbywa się dokładnie i szybko.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*