Woda mineralna – jakie ma właściwości zdrowotne?

Woda mineralna – jakie ma właściwości zdrowotne?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Woda mineralna jest naturalnym źródłem minerałów i pierwiastków śladowych. Zawartość minerałów w wodzie mineralnej zależy od miejsca jej pochodzenia, ale także różni się w zależności od wody mineralnej.

Woda mineralna zawiera jony wapnia, magnezu, potasu i sodu; w niektórych przypadkach obecne są również jony wodorowęglanowe. Zawiera również śladowe ilości metali ciężkich, takich jak arsen czy ołów.

Woda mineralna jest źródłem minerałów, które mogą być wykorzystywane w leczeniu niektórych chorób.

Wzmacnia kości

Duża zawartość wapnia i magnezu w wodzie mineralnej może pomóc wzmocnić kości, zapobiec osteoporozie i krzywicy. Są one ważne dla prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego, przewodu pokarmowego i mięśni.

Obniża ciśnienie krwi

Wysoka zawartość sodu w wodzie mineralnej obniża ciśnienie krwi i pomaga zapobiegać chorobom układu krążenia (takim jak zawał serca czy udar mózgu).

Leczy nerki i cukrzycę

Obecność potasu pomaga w leczeniu chorób nerek i cukrzycy. Może również pomóc obniżyć poziom cukru we krwi u osób z cukrzycą typu 2, które stosują terapię insulinową (zastrzyk z insuliny).

Jony wodorowęglanowe przyczyniają się do prawidłowego funkcjonowania jelit poprzez neutralizowanie kwasów wytwarzanych przez bakterie żyjące w okrężnicy. Zmniejsza to wzdęcia po posiłkach bogatych w białka, takich jak mięso lub ryby – tzw. „kwaśny refluks”.

Jeśli jesteś zainteresowany takim produktem, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://wodasklep.pl/pl/c/VYTAUTAS/9.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*