Niezbędne narzędzia potrzebne do pracy stomatologa

Niezbędne narzędzia potrzebne do pracy stomatologa
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Praca stomatologa wymaga znacznej precyzji. Do zabiegu potrzebuje on wysokiej jakości sprzętów, które umożliwiają opracowywanie bardzo twardych tkanek zęba. W celu odpowiedniej diagnostyki, leczenia i profilaktyki stosuje się różnego rodzaju narzędzia. Jakie jest niezbędne wyposażenie stomatologa? Sprawdźmy, co musi się znaleźć się w każdym gabinecie.

Co powinno znaleźć się w wyposażeniu każdego gabinetu stomatologicznego? 

W gabinecie każdego dentysty powinno znaleźć się mnóstwo sprzętów. Zaczynając oczywiście od regulowanego fotela, a kończąc na fartuchach, rękawiczkach czy maseczkach. W co powinien zainwestować praktycznie każdy stomatolog?

– Narzędzia diagnostyczne stanowią podstawowe wyposażenie. Obejmują zgłębnik stomatologiczny do sprawdzania wytrzymałości i twardości zębów. Ponadto warto zaopatrzyć się między innymi w: lusterko, które posłuży do zwiększania pola widzenia dentysty, a także naprawdę przydatna może okazać się pęseta stomatologiczna do chwytania niewielkich przedmiotów. 

– Narzędzie do leczenia zębów obejmują różne rodzaje wierteł stomatologicznych. Wśród nich znajdziemy te wykonane z węglików spiekanych czy stali chirurgicznej. Służą one do opracowywania zębów – cięcia czy przygotowania do wypełnienia. Są obowiązkowe przy jakichkolwiek zabiegach, w których konieczne jest naruszenie struktury tkanek twardych. 

– Narzędzia do profilaktyki stomatologicznej to kolejny niezbędnik każdego dentysty. Obejmują one chociażby sprzęt do usuwania kamienia nazębnego. Przydatne okażą się kirety przystosowane do położenia i kształtu zębów. Gabinet powinien być wyposażony również w sondę do pomiaru głębokości zębowej. 

Konieczność znacznej precyzji pracy stomatologa to kluczowy aspekt, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego sprzętu. Musi być on przede wszystkim wytrzymały i stworzony z najlepszej jakości materiałów. Tak wyposażone gabinety będą mogły przyjąć dziesiątki pacjentów, którzy liczą na ulgę w bólu. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*